Ogólnopolski katalog placówek dentystycznych PRIMADENTAL

Ogólnopolski

W dzisiejszych czasach nie istnieje już chyba miasto, w którym nie bylibyśmy otoczeni ze wszystkich stron wielkimi, kolorowymi bilbordami. Również....

psychologia, praca psychologa

Inne oblicze psychologii

2018-08-07 | Franciszek Pietrzak

W dzisiejszych czasach nie istnieje już chyba miasto, w którym nie bylibyśmy otoczeni ze wszystkich stron wielkimi, kolorowymi bilbordami. Również przeglądając internet często natykamy się na różne okna, które mają za zadanie przyciągnąć naszą uwagę. 
Na rynku panuje duża konkurencja i firmy szukają sposobów przyciągania uwagi klientów, aby utrzymać swoją pozycję i pozyskiwać nowych zainteresowanych. Liczy się dobre hasło reklamowe, a także budowanie pozytywnego wizerunku. 
Dziedziną nauki, która jest mocno pomocna w marketingu i reklamie jest psychologia. Bada ona zachowania ludzkie, a także oddziaływanie różnych czynników, które wpływają na działania. Dzięki wielu poczynionym obserwacjom i wynikom badań, wiadomo jakie zasady należy stosować, aby klient wybierał usługi akurat w danym miejscu. 
Praca psychologa, wbrew utartej opinii, to nie tylko prowadzenie gabinetu i przyjmowanie pacjentów. Jest to zawód przyszłościowy i bardzo elastyczny, znajdzie zastosowanie w wielu różnych miejscach. 
Psycholog w marketingu pomaga opracowywać metody promocji produktu i dba o budowanie długofalowych relacji z klientami - jednym z takich sposobów są różne karty klienta, które uprawniają do zniżki po określonej liczbie zakupów, lub nawet oferują darmowy gratis, co motywuje osobę korzystającą z usług do szybkiej, ponownej wizyty. 
Ważne jest również wzbudzanie pozytywnych skojarzeń, wykorzystuje się tutaj odłam psychologii zwany behawioryzmem i taktyki warunkowania. Nie każdy nawet sobie zdaje sprawę, co się kryje za jego wyborami, a psychologia ma na to gotowe odpowiedzi.
Więcej o pracy psychologa na tej stronie.

Artykuły wg słów kluczowych:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: