Ogólnopolski katalog placówek dentystycznych PRIMADENTAL

Ogólnopolski

Staramy się uciec od jednych problemów pakując się w kolejne. A to już jest równa pochyła. Czasami sytuacja nabiera takiego tempa, że zanim zorientujemy....

Uzależnienia i ich terapia

2017-09-06 | Michał Białek

Staramy się uciec od jednych problemów pakując się w kolejne. A to już jest równa pochyła. Czasami sytuacja nabiera takiego tempa, że zanim zorientujemy się, że mamy problem sytuacja jest już na tyle poważna, że nie możemy obejść się bez pomocy wykwalifikowanej osoby. Najważniejszą częścią terapii jest uświadomienie sobie problemu oraz szukanie pomocy. Niestety nadal wielu osobom psychoterapia kojarzy się w negatywny sposób. Walka z własnymi słabościami lub uzależnieniami stawiana jest na równi z chorobą psychiczną. 
Z tego powodu część osób po prostu wstydzi się skorzystać z pomocy jaką oferuje nam psychoterapeuta z Zabrza (zobacz tutaj ) A taka pomoc może okazać się wręcz nie oceniona. Grupy wsparcia dla osób uzależnionych z powodzeniem funkcjonują już od wielu lat. Spotykają się w nich osoby borykające się z podobnymi problemami, wymieniają się doświadczeniami oraz stanowią dla siebie wsparcie. Jednocześnie wzajemna motywacja działa bardzo korzystnie na przebieg terapii. Część osób kierując się wskazówkami innych uczestników postanawia zmienić swoje życie. Terapia uzależnień od narkotyków to bardzo skomplikowany proces. 
Niestety konieczna jest procedura lecznicza związana z przebywaniem w odpowiedniej klinice zajmującej się leczeniem narkomanii. Jednak także tutaj wskazane są spotkania w grupie terapeutycznej po jego zakończeniu. Rozmowa z innymi pacjentami, przebywanie w ich towarzystwie oraz wspólne dostrzeganie nawet małych sukcesów działa motywująco w walce z własnymi słabościami i problemami.

Artykuły wg słów kluczowych:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: